Obecnie Fundacja ECO realizuje projekty:
RPO WL, Działanie 9.3 Rozwój przedsiębiorczości: Kobieta przedsiębiorcza (kliknij),
RPO WL, Działanie 10.2 Programy typu outplacement: Nowe Kwalifikacje Szansą na zatrudnienie (kliknij),
PO WER, Działanie 4.2 Programy mobilności ponadnarodowej: Mobilni na rynku pracy (kliknij),
PO WER, Działanie 1.2 Wsparcie osób młodych na regionalnym rynku pracy: Skuteczni na rynku pracy (kliknij),

Projekt jest realizowany w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Lubelskiego na lata 2014-2020, Działanie 9.3 Rozwój przedsiębiorczości, współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego.
Cel główny projektu: Zwiększenie liczby nowych i trwałych miejsc pracy na obszarze województwa lubelskiego poprzez udzielenie 50 kobietom pozostającym bez pracy, wsparcia doradczo-szkoleniowego oraz 40 kobietom wsparcia w postaci przyznania środków na rozwój przedsiębiorczości wraz ze wsparciem pomostowym do 31.05.2019r.

Nowe kwalifikacje szansą na zatrudnienie
Projekt „Nowe kwalifikacje szansą na zatrudnienie” realizowany jest w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Lubelskiego na lata 2014 – 2020, Oś Priorytetowa 10 Adaptacyjność przedsiębiorstw i pracowników do zmian, Działanie 10.2 Programy typu outplacement.
Cel główny projektu: podniesienie zdolności powrotu na rynek pracy i uzyskanie zatrudnienia w okresie 01.09.2018 r. – 30.04.2020 r. przez 80 osób (30 kobiet i 50 mężczyzn) zwolnionych z przyczyn dotyczących zakładu pracy w okresie nie dłuższym niż 6 miesięcy przed dniem przystąpienia do projektu, które zamieszkują na terenie województwa lubelskiego.

Projekt realizowany jest Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój na lata 2014 – 2020, Oś Priorytetowa I. Osoby młode na rynku pracy, Działanie 1.2 Wsparcie osób młodych na regionalnym rynku pracy, Poddziałanie 1.2.1. Wsparcie udzielane z Europejskiego Funduszu Społecznego.
Cel główny projektu: podniesienie poziomu zdolności do zatrudnienia u min.90% spośród 25 osób (kobiet i mężczyzn) należących do grupy docelowej z terenu powiatu radomskiego, miasta Radom oraz powiatu kozienickiego dzięki udziałowi w formach wsparcia zaproponowanych w projekcie w okresie od 01.01.2019r. do 31.12.2019 r.
Uczestnictwo w projekcie pozwoli na zdobycie nowych kwalifikacji zawodowych opatrzonych dla instalatorów Certyfikatem Urzędu Dozoru Technicznego oraz Uprawnieniami elektroenergetyczne (SEP).

Projekt „Mobilni na rynku pracy” realizowany jest przez Region Środkowo – Wschodni NSZZ ”Solidarność” w partnerstwie z Fundacją ”ECO”. Projekt realizowany jest w ramach Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój, Oś Priorytetowa IV „Innowacje społeczne i współpraca ponadnarodowa”, Działanie 4.2 „Programy mobilności ponadnarodowej”.
Cel główny projektu: Aktywizacja zawodowa 50 osób młodych w wieku 18-35 lat, zagrożonych wykluczeniem społecznym, zamieszkujących na terenie województwa lubelskiego, należących do grupy osób NEET. Aktywizacja ma na celu udzielenie kompleksowego wsparcia w efektywnym poruszaniu się do rynku pracy z wykorzystaniem programu mobilności ponadnarodowej w terminie od 01.01.2018r. do 31.07.2019r.